خواص گیاهان دارویی

خاکشیر دشمن کبد چرب است!! + مدت زمان پاکسازی کبد

علت اینکه می‌گویند خاکشیر دشمن کبد چرب است بنا به دلایل مختلفی می باشد.  اولین و مهم‌ترین موضوع به پاکسازی کبد از تمامی سموم مربوط می‌شود.  و  از طریق افزایش حجم ادرار به دفع مواد مضر و در نتیجه  پیشگیری و درمان کبد چرب کمک می‌کند. در  تعریف طب سنتی خاکشیر دشمن کبد چرب است، به طوری که با مصرف روزانه خاکشیر به صورت ناشتا باعث سم زدایی بدن و ازبین رفتن چربی های کبد میگردد.

 

کبد چرب چیست؟

کبد چرب از بیماری های شایع است که در اثر تجمع چربی بنابر شرایط خاصی بروز میکند. به طور معمول کبد دارای مقادیر کمی از چربی است، ولی اگر از مقدار 5 الی 10 درصد از وزن کل کبد را چربی بگیرد، فرد دچار کبد چرب شده است.

در مراحل اولیه بیماری علائم حادی ندارد، ولی با گذر زمان و عدم درمان به موقع می تواند پیشرفت کرده و سلامت شخص را تهدید نماید.

 

عوامل ایجاد کبد چرب کدامند؟

بیماری کبد چرب به دو دسته کلی تقسیم میشود.

1- نوع الکی که در اثر مصرف الکل ایجاد میشود.

2- نوع دوم غیرالکی که بنابر شرایط خاصی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، بروز پیدا میکند.

عوامل ایجاد کننده کبد چرب غیرالکی عبارتند از:

  • عدم کنترل چربی خون و کلسترول بالا
  • قند خون بالا
  • افزایش تری گلیسیرید
  • چاقی مفرط
  • دارا بودن سابقه خانوادگی

 

چرا خاکشیر را دشمن کبد چرب می دانند؟

خاکشیر دشمن کبد چرب است و برای پاکسازی کامل کبد موثر عمل می کند. خاصیت مدری آن سبب تخلیه سموم از بدن و کاهش چربی کبد میگردد.

گیاهان دارویی بسیاری برای درمان بیماریهای کبدی از جمله کبد چرب وجود دارند، که خاکشیر قاتل کبد چرب و بهترین دارو جهت یشگیری و درمان است. 

برای افزایش اثرگذاری میتونید از ترکیب ترنجبین و خاکشیر به صورت ناشتا روزانه میل نمایید.

 

  • دیدگاه طب سنتی

استفاده از داروهای شیمیایی همیشه بهترین راه نیست، بلکه در بعضی مواقع راهکارهای طب سنتی و گیاهان دارویی میتواند بدون هیچ گونه عوارضی به روند درمان کمک زیادی کند.

دیدگاه سنتی درمورد خاکشیر دشمن کبد چرب مثبت و به علاوه میتواند بر تقویت و پاکسازی کامل معده، پیشگیری و دفع سنگ کلیه، رفع عطش در روزهای گرم تابستان و کم ابی بدن و… موثر واقع گردد.

 

پاکسازی فوری کبد با خاکشیر و کاسنی

مواقعی که بیماری کبد چرب پیشرفت چندانی نکرده است، میتوان با ترکیبات گیاهی از جمله خاکشیر و کاسنی نسبت به درمان فوری اقدام کرد. اکثر افرادی که دچار بیماری کبد چرب میشوند دقیقا نمیدانند که چه باید بکنند، و راهکار درست درمانی چیست؟ در ابتدا باید بدانید که مراحل اولیه بیماری به دارو درمانی نیازی ندارد و با استفاده صحیح از خاکشیر و عرق کاسنی به کنترل و مهار بیماری کبد چرب میتوان دست یافت.

 

ترکیب خاکشیر و آبلیمو برای کبد معجزه میکند!

در فصل تابستان با افزایش دمای بدن افراد به دنبال یک نوشیدنی خنک هستند تا رفع عطش کمک کند. که بهترین پیشنهاد استفاده از ترکیب خاکشیر و آبیلمو است. بنابر چند دلیل مهم این ترکیب گوارا میتواند علاوه بر رفع تشنگی به حفظ سلامت بدن نیز کمک نماید.

اولین و مهم ترین خواص خاکشیر برای پیشگیری و درمان کبد چرب است.

دانه های خاکشیر با ذخیره سازی اب مورد نیاز بدن به رفع تشنگی کمک میکند. و در ترکیب با آبلیمو به یک معجون کامل برای پاکسازی کبد تبدیل می شود.

 

پاکسازی کبد با خاکشیر

 

  • خاکشیر را ناشتا بخورید

حتما شنیده اید که تاثیر خاکشیر برای درمان کبد چرب بسیار حائز اهمیت است. و بسیاری از مشکلات دیگر از جمله درمان یبوست و هموروئید و… را مرتفع میسازد.

مصرف خاکشیر در هر ساعتی از شبانه روز میتواند تاثیرات مثبتی بر روی سلامتی داشته باشد. ولی به صورت ناشتا به همراه آب ولرم میتواند برای درمان مشکلاتی از جمله: تسکین سردرد، پیشگیری و درمان سرماخوردگی، رفع گرفتگی صدا، بهبود مشکلات گوارشی و سوء هاضمه و… مفید و موثر باشد.

 

خاکشیر و زردچوبه برای کبد

تحقیقات بسیاری درمان کبد چرب با خاکشیر و زردچوبه را تایید میکنند، هر دو گیاه دارای ترکیبات موثری در پاکسازی بدن دارند. برای این منظور و تسریع در روند درمان کبد چرب میتوانید به طور روزانه یک قاشق غذاخوری خاکشیر و نصف قاشق چایخوری زردچوبه را در یک لیوان آب ولرم بریزید و میل نمایید. و بهتر است که این کار طی یک دوره حداقل 20 روز ادامه یابد. تا نتیجه مورد نظر بدست آید.

 

مدت زمان پاکسازی کبد با خاکشیر

با توجه به شرایط حال بیمار و میزان مصرف و اثرگذاری خاکشیر نمی توان زمان خاصی را مشخص کرد. ولی به طور معمول در مراحل اولیه بیماری کبد چرب طی یک دوره 40 روزه میتوان نتیجه درمانی خوبی را دریافت کرد.

 

  • زمان مصرف خاکشیر

از فواید خاکشیر هر چه بگوییم کم است، به همین خاطر امکان دارد که برایتان این سوال پیش بیاید که بهترین زمان مصرف خاکشیر برای دریافت بیشترین میزان اثرگذاری چه زمانی است؟

اولین قدم برای دریافت بهترین نتیجه از مصرف خاکشیر، مشخص بودن علت مصرف است. به عنوان مثال برای بهبود سوء هاضمه و مشکلات گوارشی بهترین زمان مصرف بعد از غذا می باشد.

برای درمان مشکلاتی از قبیل رفع عفونت بانوان، بهبود عملکرد گوارش، تقویت قوای جنسی میتوانید شب قبل از خواب به همراه آب ولرم میل نمایید.

همانطور که در مطالب قبلی اشاره داشتیم، برای درمان کبد چرب با خاکشیر بهترین زمان صبح ناشتا با یک لیوان آب گرم است. این عمل را باید حداقل 40 روز ادامه دهید تا روند درمانی کامل شود.

 

برای کبد چرب چند روز خاکشیر بخوریم؟

درمان کبد چرب طی یک بازه زمانی مشخص باید انجام شود و باتوجه به نوع و پیشرفت بیماری اقدامات لازم باید صورت گیرد. و برای عموم افراد جهت شروع حداقل 14 الی 20 روز مصرف مستمر زمان نیاز است. و میتوان در این مدت علاوه بر چربی زدایی کبد به پاکسازی کامل بدن از هرگونه سموم پرداخت. و پس از پایان دوره اول با درنظر گرفتن وضعیت هر فرد اقدام بعدی درمانی مشخص گردد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره از بخش فرم نظرسنجی ادامه همین مطلب از عطاری نشاط مطرح بفرمایید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

مضرات خاکشیر برای کبد

باوجود منابع سرشار فیبر و ویتامین ها در خاکشیر، در موادی که شخص دچار ناراحتی و بیماری خاصی باشد، مصرف خاکشیر میتواند همراه عوارضی باشد.

برای مثال اگر شخصی دچار اسهال شدید، و مشکلات گوارشی باشد، بهتر است که از مصرف آن خودداری نماید. و یا با نظر پزشک طب سنتی اقدام کند.

 

جمع بندی

دراخر به این نتیجه رسیدیم که علت اینکه میگویند خاکشیر دشمن کبد چرب میباشد بنابر دلایلی است که تا حدودی مورد بررسی قرار دادیم. و دیگر خاکشیر را فقط به عنوان یک نوشیدنی خنک در فصل تابستان نمی دانیم. بلکه به عنوان یک داروی گیاهی طبیعی برای درمان کبد چرب و بسیاری از ناراحتی های بدن می شناسیم.

دیدگاهتان را بنویسید