طب سنتی

8 درمان خانگی برای مقابله با میگرن

درمان خانگی میگرن

درمان خانگی میگرن که در ادامه توضیح داده ایم، می تواند به پیشگیری از میگرن یا حداقل به زمان و کاهش شدت درد میگرن کمک کند. بیماری میگرن را نمی توان یک سردرد معمولی تصور کرد. افرادی که این بیماری را تجربه کرده اند، به خوبی می دانند که با دردهای بسیار شدید همراه است. و معمولا علائمی همچون حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا دارد. زمانی که میگرن رخ می دهد، فرد بیمار به قدری تحت فشار است، که دست به انجام هر کاری می زند، تا درد را کاهش یابد. البته باید توجه داشت که میگرن در حالت شدید نیاز به درمان با نسخه یا استفاده از داروهای بدون نسخه دارد. و همچنین مراجعه به پزشک و مشورت گرفتن در مورد مشکلات و دریافت یک برنامه درمانی، بهترین حالت است.

 

درمان خانگی میگرن با روغن اسطوخودوس

استنشاق بخور اسانس روغنی اسطوخودوس سبب کاهش درد میگرن می شود. بر اساس تحقیقات در سال های گذشته، افرادی که در طول حمله میگرنی از روغن اسطوخودوس به مدت 15 دقیقه استنشاق کردند، درد میگرن آن ها به سرعت کاهش یافت. این روغن را می توان مستقیم استنشاق نمود یا به شقیقه مالید.

 

طب فشاری برای درمان میگرن

طب فشاری عبارت از اعمال فشار با انگشتان و دست ها در نقاط خاصی از بدن، برای تسکین درد و سایر علائم است. بر اساس یک مطالعه جامع در سال های گذشته، طب فشاری یک درمان جایگزین مناسب برای سردردهای مزمن و سایر بیماری ها است. مطالعه دیگر نشان داد، طب فشار می تواند به تسکین حالت تهوع مرتبط با میگرن کمک کند.

 

درمان خانگی میگرن با روغن نعنا

براساس مطالعه ای، منتول موجود در روغن نعناع می تواند مانع بروز علائم میگرن شود. این مطالعه نشان داد که مالیدن محلول منتول در پیشانی و شقیقه ها در مقایسه با دارونما برای درد، تهوع و حساسیت به نور موثر است.

 

یوگا و سردرد میگرن

یوگا از تنفس، مراقبت وضعیت بدن برای افزایش سلامتی و احساس خوب استفاده می کند. تحقیقات نشان می دهد که ورزش یوگا می تواند دفعات، مدت و شدت سردرد میگرن را کاهش دهد. همچنین موجب بهبود وضعیت اضطراب فرد می شود، و تنش را در مناطق تحریک کننده میگرن کاهش می دهد. اگرچه محققان به این نتیجه رسیده اند که توصیه به انجام یوگا، به عنوان درمان اولیه برای میگرن خیلی زود است. اما یوگا از سلامت کلی حمایت می کند، و می توان یک درمان مکمل مفید باشد.

 

روش بیوفیدبک

بیوفیدبک یک روش آزام سازی است. این روش به فرد می آموزد که واکنش های خودکار خود را در برابر استرس کنترل کند. بیوفیدبک برای میگرن های ناشی از واکنش فیزیکی به استرس، مانند کشش عضلات مفید است.

 

تسکین سردرد شدید میگرن با ماساژ

براساس یک مطالعه، ماساژ هفتگی می تواند تعداد دفعات میگرن را کاهش داده و کیفیت خواب را بهبود بخشد. همچنین ماساژ در کاهش استرس بسیار موثر و موجب بهبود مهارت های مقابله ای با استرس و اضطراب می شود. ماساژ به کاهش ضربان قلب، اضطراب و تنظیم میزان کورتیزول کمک می کند.

 

کمپرس سرد برای میگرن

به نقل از منابع معتبر بهداشتی، سرما و گرما می توانند موجب تسکین درد شوند. ولی برای افراد مبتلا به میگرن، سرما اثر بهتری دارد. در صورت تمایل می توان بسته های سرد را روی پیشانی و شقیقه ها یا پشت گردن قرار داد. و از یک پارچه بین پوست خود کیسه استفاده نمایید. اگر فرد از بسته سرد تجاری استفاده می کند، باید از نشتی مواد شیمیایی موجود در بسته اطمینان حاصل شود.

 

ارتباط مصرف ویتامین B12 با میگرن

شواهد نشان می دهند که مقدار کم ویتامین B12 با میگرن ارتباط دارد. سطح سرمی این ویتامین در افراد مبتلا به میگرن به میزان قابل توجهی کمتر از افراد بدون میگرن است. و افرادی که کمترین میزان ویتامین B12 را داشتند، پنج برابر بیشتر دچار میگرن شدند. همچنین محققان تاثیر مکمل های روزانه ویتامین حاوی اسید فولیک (ویتامین B9)، ویتامین B6  و B12 را بر میگرن موثر می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *